ocena:

ALBERTA, ALBERTYNA - znaczenie imienia

Etymologia
imiona pochodzenia germańskiego będące żeńską formą imienia Albert. W Polsce występujące od XV w.
Charakterystyka - znaczenie imienia
posiadaczki tych imion są osobami trudnymi, wprost niemożliwymi do zaszufladkowania. Ich charakterystyczną cechą jest zmienność charakteru, nastrojów i zamierzeń. Niewiele sobie robią z opinii otoczenia, kierując się w życiu tym, co im w danej chwili odpowiada. Jeśli kochają, to bardzo intensywnie, ale krótkotrwale, jeśli nie, to nie pozwalają sobie na bliższy kontakt z partnerem, na flirty, a nawet umizgi
Predyspozycje zawodowe
największe sukcesy osiągają w pracach wykonywanych samodzielnie, m.in. w dziedzinach twórczych, w księgowości i rękodziele.
Formy obcojęzyczne
hiszp.-Albertina, ang.-Alberta, Albertine, Elberta, Elbertone, duń.-Alba, Albertine, nor. Bertine, słow., wł.-Albertina, Alberta, Berta
Znani imiennicy
Alberta - zakonnica benedyktyńska w Lublinie
Imieniny
23 IV, 21 XI
Oceń opis imienia:
Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Dr n.med. Paweł Grzesiowski

Czy obrzęk i zaczerwienienie po szczepieniu to powód do niepokoju?

Zaszczepiłam się przeciw grypie. W miejscu szczepienia mam czerwony obrzęk w kształcie koła i lekkie zgrubienie i lekko boli mnie ręka. Nie wiem czy to tak ma być, czy coś się dzieje i mam się z tym zgłosić do lekarza? - pyta użytkowniczka.  

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj